Az eredményes tanulás támogatása  – Szülői fórum intézményünkben

A 2022. október közepén megrendezett Szülői fórumot hatalmas érdeklődéssel várták a szülők.

Az előadás címe, ”Az eredményes tanulás támogatása” már sugallta, hogy tanulásmódszertani kérdésekről lesz szó a rendezvényen. A szakember, Kovács Erika gyermekagykontroll-oktató hangsúlyozta, hogy rendkívül fontos szerepe van a gyermekek sikeres tanulmányi előremenetelében a támogató szülői háttérnek. Az eredményes tanulás alapvető pillérei között szerepel a megfelelő önismeret, a pontosan megfogalmazott motiváció és célkitűzés. A diákok számára feltétlenül szükséges a folyamatos, pozitív visszacsatolás, megerősítés. Az előadó olyan technikákat, módszereket ismertetett meg a jelenlevő szülőkkel, pedagógusokkal, melyek a hatékony tanulást segítik. Kipróbálhattunk az előadáson néhány relaxációs-és memóriagyakorlatot, melyek mind-mind az eredményes tanulás támogatását szolgálják.

A találkozás végén megfogalmazódott az igény: a szülők támogatnák, hogy gyermekagykontroll tanfolyamot szervezzünk településünkön diákjaink számára. A részletekről hamarosan tájékoztatást kapnak az érdeklődő családok.

Frühwirth Ildikó

fejlesztő-innovátor mesterpedagógus

szervező tanár

Posted in Hírek, Integrált nevelés, oktatás.