A magyar festészet napja iskolánkban

Iskolánkban kilencedik alkalommal rendeztük meg A magyar festészet napját.
Október 18-a, Szent Lukácsnak, a festők védőszentjének emléknapja. A hagyományok szerint ezen a napon minden osztály közösen fest egy nagyméretű képet, melyet Ili nénivel és Ildikó nénivel előzőleg közösen megterveztek. Minden tanévben más-más témát dolgozunk fel. Az első és második osztályosok játékot terveztek. A negyedikesek színes maketteket készítettek. A harmadikosok és a felső tagozatos osztályok tarsasjátékokat találtak ki – maguk választott – témához. Még a szabályokat is megalkották. Felemelő érzés volt látni, hogy az iskola megtelik ecsetekkel munkálkodó, temperától maszatos kis művészekkel. A tanár nénik, tanár bácsik is – lelkes művészeti tanácsadóként – együtt alkottak a gyerekekkel. A kész munkák fakeretet kapnak és a folyosók falán emlékeztetnek az együtt alkotás örömére.
A program alatt készült fotók jól mutatják az elmélyült tevékenységeket.

Lázárné Verebes Ilona