ESSD vagyis európai diáksportnap 2023.

A Mosonszentmiklósi Széchenyi István Általános Iskola és AMI 2023-ban is reszt vett az ESSD napon.

Szeptember 29-én voltak a gyerekek által nagyon várt események. Idén is 120 perc mozgást kellett teljesíteni. 4 helyszínen zajlottak az események. Közös vicces bemelegítést tartottunk az iskola aulájában. Aztán elindult a hosszabb távot választó kerékpáros csapat Tárnokréti felé. Utánuk következtek a rövidebb távot vállalók, ők Győrsövényház irányába tekertek. 4.évfolyamosok rollertúrára vállalkoztak. 3.osztályosok a tantervi úszáson voltak Győrben a Rába Quellében. Elsősök és másodikosok a tornateremben akadálypályán mentek végig, sok gyermek többször is. Ezután következett a 2023 méteres sétájuk Mosonszentmiklóson.

Minden tanulónk kap az iskolai DÖK jóvoltából 1-1 sport szeletet. A jókedvről és a mozgásról beszéljenek a képek!

Mihály Gyöngyi testnevelő