Évnyitó

„Hosszú, nagy vakáció, már csak emlék, álom.

Szép volt, jó volt, s hogy eltelt, kicsit még sajnálom.

De szólít az iskola, s padok, térkép, tábla,

ha tehetnék, futnának elénk az utcára.”

2021.augusztus 31-én 18:00 órakor tartottuk iskolánk tanévnyitó ünnepélyét. Szerencsére a tavalyihoz képest (a járványügyi rendelkezések betartása mellett) már több vendéget, szülőt köszönthettünk. Az ünnepséget az eső osztályosok bevonulása nyitotta meg. Hagyományainkhoz híven az iskolánkban tanuló nagyobb testvér, rokon vagy ismerős kézen fogva kísérte helyére a megilletődött gyerekeket. A másodikosok versekkel búcsúztatták el a nyári szünetet, majd köszöntötték az elsősöket. Az óvodából elballagó fiúk Fecske Csaba soraival tettek ígéretet arra, hogy „ ezentúl jó leszek”, majd a kislányok a színes ceruzákról verseltek. Ebben a tanévben huszonkilenc kisdiák kezdte meg Rózsáné Steininger Anikó néni irányításával a tanulmányait. Megtörtént az első névsorolvasás, miközben az igazgatónő kézfogással és egy emléklappal köszöntötte intézményünk új diákjait. Ezzel megnyitottuk a 2021/2022 tanévet, amelyet – reményeink szerint – jelenléti oktatással, sikerekkel, élményteli napokkal fogunk iskolánkban eltölteni.

Németh Péterné