„Petőfi 200”

200 évvel ezelőtt, 1823. január 1-jén látta meg a napvilágot a magyar irodalom meghatározó költőegyénisége, Petőfi Sándor. A kerek évforduló alkalmából intézményünk tanulóival március hónapban a „Petőfi 200 – projekthéten” a költőre emlékeztünk.
Rendhagyó magyaróra keretében a felső tagozatos diákjaink osztályonként és egyéni módon Petőfi-verseket szavaltak az aula színpadán. Nemcsak magyar nyelven, hanem angol fordításban is meghallgattunk néhány költeményt a hetedik évfolyamos tanulóink előadásában. A természettudomány-órák keretében családfákat, informatikaórákon Petőfi-ppt-ket készítettek a gyermekek. A testnevelésórákon pedig 1823 méteres távot futottak le diákjaink.
Március 15-e tiszteletére ötödik osztályos tanulóink az iskola színpadán adták elő színvonalas műsorukat.
Iskolánkban már hosszú évek óta hagyomány, hogy tavasszal, a költészetnapi programok keretében versillusztráció rajzpályázatot hirdetünk tanulóink számára. Ebben a tanévben – rendkívüli módon – az alsó és felső tagozatos diákjaink Petőfi-verseket jelenítettek meg rajzaikon. Számos csodaszép alkotás született a pályázat alkalmából.
Íme az eredmények:

1. hely: Fűzfa Virág
2. hely: Fűzfa Dorina
3. hely: Potyondi Márton

Köszönjük Lázárné Verebes Ilona és Szabadiné Hécz Ildikó tanárnők áldozatos munkáját. Gratulálunk az eredményekhez!
Köszönjük a „Petőfi 200 – projekthét” rendezvényein való közreműködést és együttműködést valamennyi pedagógusnak és tanulónak egyaránt.

Frühwirth Ildikó magyartanár