SZER-TELEN NAP – Prevenciós előadások Mosonmagyaróváron

A mosonmagyaróvári Flesch Központban régi hagyománya van annak, hogy a SZER-TELEN NAP keretében nagyszabású rendezvényt tartanak a fiataloknak a drogok, az alkohol káros hatásairól. Az elmúlt pénteken közel hétszáz diák – közöttük iskolánk 7. és 8. osztályos tanulói is – vehetett részt a prevenciós előadásokon.
Pápai Gyula, a Mosonmagyaróvári Rendőrkapitányság bűnmegelőzési főelőadója napjaink designer drogjairól beszélt a tanulóknak, a Momentán Társulat az alkohol prevencióról mutatott be interaktív színházi előadást. Nagy Sándor testépítő, erőnléti edző a doppingmentes testépítésről, szteroidok és veszélyeiről számolt be. Csog Blanka klinikai szakpszichológus arra mutatott rá előadásában, hogyan húzzuk meg a határainkat. Kopf Katalin, a mosonmagyaróvári Családok Átmeneti Otthona szakmai vezetője kapcsolati erőszak, emberkereskedelem, iskolán belüli bántalmazás témaköreire tért ki. A szervezők logikai játszóházzal is készültek, készség-, képességfejlesztő játékok kipróbálásával a digitalizáció mellőzésére ösztönözték a fiatalokat.
Köszönjük a szervezőknek és az iskolavezetésnek, hogy 7. és 8. osztályos diákjaink részt vehettek a színvonalas és hasznos mosonmagyaróvári programon.

Mihály Gyöngyi és Frühwirth Ildikó osztályfőnökök