Tatán jártak a nyolcadikosok

Az 1042/2019. (II. 18.) Korm. határozata értelmében kezdődött el a Lázár Ervin Program (LEP) megvalósítása. A program egyedülállósága, hogy szociális helyzettől és lakóhelytől függetlenül minden, az 1-8. évfolyamon tanuló általános iskolai diáknak évente egy alkalommal ingyenesen biztosítja a színházi, tánc és cirkuszi előadások, komolyzenei hangversenyek, muzeális intézmények, illetve az őshonos állatok bemutatóhelyei látogatásának élményét.

Iskolánk nyolcadikosai 2022.május 17-én külön busszal látogattak el Tatára, a Kuny Domokos Múzeumba. A program keretében a tatai Öreg-tó partján található, a 14. század második felében épült várat tekinthettük meg. Egy ott dolgozó múzeumpedagógus foglalkozást tartott a lovagi korral kapcsolatos történelmi eseményekről, az akkori élet érdekességeiről. Csapatokat alkotva dolgoztuk fel a hallottakat. Láthattunk egy korabeli páncélt, pallost és sodronyinget is.

Sok érdekes, új ismerettel gyarapodtunk a foglalkozás végére.

Szabadiné Hécz Ildikó osztályfőnök